در اين کار هيچ جايي براي ترس از ارتفاع نيست. شان اسکرودل اولين نفري هست که مشغول به کار مي شود و گاهي اوقات 12 ساعت بالاي جرثقيل مي ماند.

شان اسکرودل اپراتور جرثقيل با قدي حدود 2 متر بايد هر روز در کابين تنگي که وقتي درونش هست شانه هاي اطراف آن را لمس مي کند مشغول به کار شود. او هر روزه  ارتفاعي حدود 49 متر  را براي کار در ساختمان مسي در مرکز شهر بالا مي رود. هم چنان که کار ساختمان در طي دوسال رو به طول مي انجامد جرثقيل اسکرودل تا ارتفاع 165 متري از سطح خيابان بالا مي رود.

اين تاور کرين به دليل داشتن وزنه تعادل در قسمت پستي آن به عقب تکيه داده است. اسکرودل مي گويد: «اگر در پايين آن وايستاده باشيد مي تونايد ببينيد که مانند کاماني خميده است. وقتي من در شهر بولدر کلرادو بودم در طوفاني با سرعت 145 کيلومتر در ساعت گرفتار شدم خب اين وحشت ناک است اما ترس واقعي ما از رعد و برق است. ما در يک ميله بزرگ فلي مشغول کاريم و اگر قبل از شروع طوفان از جرثقيل پايين نياييم نمي توانيم تا پايان ان از جرثقيل پايين بياييم.»

او هر روز صبح با کوله پشتي حدودا 12 کيلوگرمي خود که صبحانه و نهارش داخلش است بدون هيچ گونه استرس و طناب نگه دارنده از ارتفاع جرثقيل بالا مي رود؛او اين کار را در عرض 3 تا 4 دقيقه انجام مي دهد در حالي که اکثر اوپراتور ها 15 دقيقه طول مي کشد تا اين مسير را طي کنند, خود در اين باره مي گويد:« اين کار مانند ورزش صبحگاهي هست . ولي بعد آن شما بايد زماني حدود 10 تا 12 ساعت را بدون حرکت بشينيد.»

براي کنترل جرثقيل او از دو اهرم چند جهته استفاده مي کند. اهرم سمت چپ او براي چرخاندن جرثقيل در جهات و خلاف جهات عقربه هاي ساعت است, اهرم سمت راست حالت و ارتفاع سيم قلاب درون ميله را تنظيم ميکند که در حال حاضر تقريبا 55 متر ارتفاع دارد که وقتي جرثقيل بالا تر رفت اين ارتفاع تا 68 متر هم مي رسد. بيشترين وزني که او بايد جا به جا کند دسته هاي ميلگردي است که به 8.6 تن هم مي رسند. او براي هرکاري بايد با متخصين برق يا مسئول فني که روي زمين هستند ارتباط برقرار کرده و هماهنگ با آن ها باشد. او در اين باره مي گويد:« هميشه براي زماني که سر جرثقيل مي گذارند بحث است. الان حال همگي خوب است و خب طبيعتا همه دوست دارند کارشان زودتر انجام شود . اينجاست که همه قدر يک اوپراتور سريع را مي دانند.»

او در ادامه گفت:« شما بايد در طول روز کاملا بر روي کار خود تمرکز داشته باشيد. اگر اوپراتور دقت لازم را نداشته باشد ممکن فردي را خوردکرده يا ان ها را به ستون فشار داده و له کند. طبيعتا اين کار با تمرکز بالا اجتناب پذير است اما شما نمي توانيد افراد روي زمين را کنترل کنيد.»

اسکرودل گفت بسياري از افراد يک سال هم سر اين شقل دوام نمي  آورند و استرس اين کار مانند کار کردن در بخش کنترل ترافيک هوايي فرودگاه هاست.

اسکرودل از زمان بچگي به ارتفاع علاقه داشته است او مي گويد:« زماني که 10 سالم بود اگرم مادرم براي 10 دقيقه نگاهم نمي کرد من در ارتفاع 19 متري کي درخت کاج بودم. من ااون مدل بچه ها بودم.» زماني که 12 سال داشت عاشق صخره نوردي شد. اولين کار وي ساخت و ساز بود که منجر شد به جرثقيل ها علاقه پيدا کند. او حداقل به مدت پنج سال است که در ايالت هاي مختلف و صورت تمام وقت و نيمه وقت مشغول شقل اوپراتوري جرثقيل است. اسکرودل از اگوست سال گذشته در سن ديگو مسقول کار است مانند بقيه جاهاي ديگه مردم مجذوب کار او شده برايشان سوال پيش مياميد که او در آن بالا چه کاري انجام مي دهد؟

او دو وعده غذايي را در جرثقيل مي خورد و  براي دست شويي کار خود را در بطري انجام مي دهد اما در مورد رفع حاجت او مي گويد بهترين کار اين است که انجام ندهي و در طول هفته غذاهاي خاصي را نمي خورد. به گفته او بيشتر مردم سال اول سخت ترين راه ها را ياد مي گيرند.

تا پايان زمان شيف خود اجازه پايين امدن نداريد همچنين اون ميگويد بدترين چيز وقتي است که شما پايين امده ايد و يادتان مي ايد کليد ماشينتان را بالا جا گذاشته ايد

اپراتور هاي جرثقيل نمي توانند وقت اضافي را ناديده بگيرند به خصوص در برخي شيف ها که در طول مدت 10 ساعت تنها دو يا سه حمل بار به تور شما ميخورد. او مي گويد بهتر است يک برنامه نامحدود داشته باشد و youtube را توصيه مي کند. او همچنين وقت زيادي براي خودش دارد. در اين باره مي گويد:« مردم فکر مي کنند جرثقيل مکاني براي آرامش و تامل نيست اما من اين کار ار مي کنم فک کنم ادم عجيبي هستم.»

او منظره مورد علاقه خود از شهر سنديگو و غروب افتاب در کورنادو يا در مرکز شهر دنور و طوفان هاي مختلف را دارد. همه اوپراتور هاي جرثقيل عکاس هاي غروب خورشيد هم هستند. او علاوه بر غروب خورشيد از ديدن ناو هاي دريايي هم لذت مي برد. بيشتر اوپراتور هاي جرثقيل دوربين هاي دو چشمي با خود به همراه دارند تا پرندگان را تماشا کنند اما او مي گويد اين پرندگان هستند که به او نگاه مي کنند.

منبع : https://www.alborzcrane.com/weblog/seanskrodelcraneoperatorwithaheightabouttwos/

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : جرثقيل ,ارتفاع ,گويد ,اسکرودل ,انجام ,اوپراتور ,غروب خورشيد ,جرثقيل بالا ,جرثقيل پايين ,اپراتور جرثقيل ,اسکرودل اپراتور ,اسکرودل اپراتور جرثقيل
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مصنوعات چوبی ذوالفقار حیدریم دبیــرستــــان آل یاسین سکیرو Colemanu9eih7zv local فروشگاه تلویزیون Brian تحلیل فیلم ماه روشن جملات زیبا و زلال